2014 m. kovo 26 d.

Saldžiųjų bulvių sriuba su imbieru ir pasukomis

Pavasaris! Ir Kino pavasaris! Išties kovo-balandžio mėnesiai puikiai tinka kino festivaliui - nei per daug šalta, kad norėtųsi susivyniojus į kokoniuką nekišti nosies iš namų, nei per daug šilta, kad dieną naktį tūnotum gamtoje. Šiemet Kino pavasario organizatoriai į programą įtraukė ir keturis kulinarinius filmus, tad mieli gurmanai, nieko nelaukit ir keliaukite jų pasižiūrėti. Aš kolkas mačiau tik du - Red Obsession (dokumentinis filmas apie skirtingą žmonių požiūrį į vyną) bei prancūzų Haute Cuisine (drama apie moterį, dirbančią Prancūzijos prezidento asmenine virėja). Abu labai įkvepiantys, bet jei ieškote ko nors lengvo atsipalaiduoti po dienos darbų, keliaukite į antrąjį (tik neikite alkani, nes skrandis Jums neatleis!).
Pavasaris, bet iš tiesų dar trūksta pagrindinio pavasario atributo - saulės. Ši sriuba iš saldžiosios bulvės ir morkų yra neįtikėtinai ryškios geltonos spalvos, tad bent laikinai atstos vis prapuolančią saulutę (na, maždaug 10 minučių, kol pabaigsite dubenėlį), imbieras sušildys, o kepinti riešutai suteiks traškumo ir tekstūros (matyt būsiu persižiūrėjusi gaminimo laidų bei konkursų ir nuolat pasikartojanti frazė "this dish needs texture" įstrigo visam gyvenimui, tad net ir valgydama trintas sriubas noriu įsidėti ko nors kramtomo, pvz., kepintos šoninės į brokolių sriubą ar kepintų pekano riešutų į saldžiųjų bulvių sriubą). 

Saldžiųjų bulvių sriuba su imbieru ir pasukomis
1 nediduko svogūno
2 česnako skiltelių
pusės nykščio dydžio imbiero gabaliuko
1 didelė saldžioji bulvė
3 nedidelės morkos (arba 1 didelė)
3 puodeliai sultinio
120 ml pasukų
druskos
kepintų riešutų (pekanų, migdolų ar graikinių)
Svogūną, česnaką ir imbierą nulupkite ir smulkiai supjaustykite. Į puodą įpilkite aliejaus (ar, jei Jūs kaip aš naudojate kokoso aliejų, įdėkite aliejaus), suberkite susmulkintus svogūnus, česnakus ir imbierą ir apkepkite iki svogūnas taps skaidrus, o po virtuvę pasklis česnako ir imbiero kvapas. Morkas ir bulvę nulupkite ir supjaustykite kubeliais bei suberkite į tą patį puodą, supilkite sultinį ir ant vidutinės ugnies užvirkite. Užvirus sumažinkite ugnį ir palikite sriubą virti apie 20 min. iki morkų ir bulvės kubeliai suminkštės. Kai šie taps minkšti (bakstelkite šakute, kad patikrintumėte), puodą nukelkite nuo viryklės ir rankiniu trintuvu sutrinkite iki vientisos masės (arba galite supilti skystį su daržovėmis į kokteilinę ir sutrinti joje). Įberkite druskos, supilkite pasukas ir dar kartą pertrinkite, kad gerai išsimaišytų. Sriubą išpilstykite į dubenėlius, o ant viršaus užberkite susmulkintų kepintų riešutų (pvz., riešutų su Marmite, arba riešutus apkepkite sausoje keptuvėje iki šie apskrus, įdėkite šaukštą kokoso aliejaus, įberkite druskos ir aštriųjų pipirų padažo, keptuvę pakratykite, kad riešutai pasidengtų, ir nukelkite nuo ugnies. Leiskite atvėsti, o tada jau trupinkite į savo sriubs dubenėlį). 
Receptas pritaikytas iš Cowgirl Chef

2 komentarai:

  1. Tikrai labai gražios spalvos sriubytė! Gali būt, kad ir susigundysiu išbandyti :)

    AtsakytiPanaikinti
  2. Mano komentaras vėl dingo... tada vakare rašiau ir rašiau, kad geriau naktį tokių skanių receptų neskaityti, o ypač kuriuose yra riešutų :)

    AtsakytiPanaikinti