2012 m. rugsėjo 26 d.

Kokoso blyneliai

(Please scroll down for English version of the post)
Šiom dienom visai nesinori įmantrių patiekalų. Manų košė, virtinukai su bulvėmis ir blynai - man užtenka. Ir kaip tyčia visi trys gaminami iš kviečių. Ne, nieko blogo čia nėra (jei jie jums patinka ir tinka), bet va, būna, užsibrėžiu tikslą 30 dienų negerti kavos, 30 dienų laikytis atokiau nuo cukraus, na, o šįkart nukentėjo kviečiai. Kviečiams pakeisti galiu naudoti migdolų arba kokoso riešutų miltus. Migdolai kaip tyčia pasibaigė. O va kokoso miltų kokį mėnesį keliaudavau ieškoti į sveikų produktų parduotuvę, kol galiausiai įgrisau pardavėjai (matyt jie tų miltų net atsivežti neketino) ir ji man įbruko džiovinto kokoso maišelį. Susimalsi, nusprendė už mane. Na, ką, aš mandagi, parsitempiau tą maišelį namo ir padėjau į giliausią lentyną. Praėjo du mėnesiai. Visiško bado (t.y. visiško begliutenio bado) genama išsitraukiau maišelį, atsiprašau ir pabandžiau susidraugauti. Ir ką jūs pasakysit, blynai gavosi kaip blynai. Be kviečių, be cukraus, be pieno produktų, bet blynai. Iš kokoso. Su kokoso pienu. Kepti ant kokoso aliejaus. Patiekti su kokoso grietinėle. Reikia gal man palmes pradėt auginti...

Jums reikės:
3 valg. šaukštų džiovinto kokoso (kokoso drožlių)
2 valg. šaukštų maltų linų sėmenų
0,5 arb. šaukštelio kepimo miltelių (begliutenių, arba mažesnį kiekį sodos)
0,5 obuolio (arba 2 šaukštų nesaldintos obuolių košės)
2 kiaušinių baltymų
70 ml kokoso pieno (arba kitokio ne gyvulinės kilmės pieno - migdolų, sojos etc.)
Du šaukštus džiovinto kokoso drožlių sumalkite kavamale ar virtuviniu kombainu (o jei turite kokoso miltų, drąsiai dėkite du šaukštus jų), supilkite į dubenėlį, pridėkite šaukštą nemaltų, du šaukštus maltų linų sėmenų (šviesių ar tamsių) bei pusę arbatinio šaukštelio kepimo miltelių (ketvirtį šaukštelio sodos), išmaišykite. 
Obuolio puselę nulupkite ir smulkiai sutarkuokite ar sublendinkite. Į sausąjį mišinį po vieną sudėkite kiaušinio baltymus bei supilkite tarkuotus obuolius. Suprantama, išmaišykite. Galiausiai įmaišykite pieną. Viską išmaišykite ir kepkite keptuvėje ar vaflinėje (na, žinote, toje, kur širdutes kepa). Turėtų gauti trys dideli blynai (maniškis vienas buvo labai nefotogeniškas) arba daug mažiukų.
Receptas pritaikytas iš Clean Food Creative Fitness.

COCONUT PANCAKES
Recently all I've been craving are simple things. Semolina porridge, dumplings with potatoes and pancakes - and I will be content. As if on purpose, all the dishes are made out of wheat. No, wheat is not that bad (if you like it and it likes you) but, well, it happens: I sometimes decide to quit coffee for 30 days, or stay away from sugar for 30 days. This time the victim is wheat.  I can use almond or coconut flour as a wheat substitute. Unfortunately, I've just run out of almonds. And when it comes to coconut flour, I had been going to healthy food store for a month searching for coconut flour until the store keeper seen enough of me and shoved a bag of desiccated coconut into my arms. You can mill it yourself, decided she for me. Well, I am a polite person, so I took the coconut, brought it home and hid in the darkest corner. Two months later the starvation (gluten free starvation that is) forced me to get the bag, say sorry and try to make friends with the coconut. And what do you say, the pancakes turn out to be... well, pancakes. Without wheat, sugar or dairy, yet still pancakes. Out of coconut. Made with coconut milk. Baked in coconut oil. Served with coconut cream. I should probably start growing palmtrees...

You'll need:
3 tbsp desiccated coconut
2 tbsp flax seeds, ground
0.5 tsp baking powder (gluten free, or a bit less baking soda)
0.5 apple (or 2 tbsp unsweetened applesauce)
2 egg whites
70 ml coconut milk (or any dairy-free milk - almond, soya etc.)

Mill 2 tbsp of desiccated coconut in a coffee grinder or blender (unless you have some coconut flour, then use the flour instead), pour the milled coconut into a bowl, add the remaining tbsp of desiccated coconut, 2 tbsp ground flax seeds (light or dark), 0.5 tsp of baking powder (or 0.25 baking soda), mix it well.
Peel the half of an apple and blend it (or grate it thinly). Mix egg whites into the dry ingredients, add blended/grated apple, mix well everything. Finally, add the milk and mix the batter once again. Use a skillet or a waffle maker to make the pancakes. You should get three big pancakes (one of mine was really unphotogenic) or a lot of small ones.
Recipe's adapted from Clean Food Creative Fitness.

4 komentarai:

 1. Nevaryk pono Dievo į medžius :) Skanūs labai blynai: bananas, drožlės ir kiaušiniai! Žaidimų aikštelėj paieškok, nes ten receptukas... skanumėlis! O aš nekepu blynų... nuo kelių neprivalgysi, kad ir tokių lengvučių bemilčių man vis atrodo :D o ryte noriu greit valgyt, neapsikenčiu stovėt ir prasikept.. :D Žinau šie l.skanūs! Miltų kokie 7 metai nesu pasigedus... :)

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Oi, nevarau aš jo į medį, mano blynai irgi skanūs :) mieliau nesaldžius renkuosi, jei galiu, tad ir šie be jokių natūralių (ir nenatūralių) saldiklių man labai prie širdies buvo. Tik žinai, pabandyk ką nors pavaišinti, tai po to valandą turėsi atsakinėti į klausimus, kas kaip ir kodėl. Šiandien, beje, pusryčiams blynus iš žaidimų aikštelės išsikepiau :) Visai nieko ir daug gavosi. Jei nebūtų reikėję su niekuo dalintis, būtų buvę galima užsišaldyti ir po to į tosterį pusryčiams įmesti ir voila :) Bet šiaip tai tikrai ilgai užtrunka prie viryklės prastovėti su tais blynais :) O su miltais tai joa... aš namie susimalu migdolus ir man būna patys geriausi migdolų miltai, o va nusiperku iš parduotuvės jau gatavus migdolų miltus, tai man jie nepatinka. Visai ne tokie kepiniai gaunasi (nors tokio pat stambumo ir maniškiai, ir pirktiniai) ir kvapas ne toks. O kokosų miltų ir bandžius nesu, smalsu būtų pabandyt. Gal ir nuspręsčiau, jog neapsimoka tokios brangybės pirkti :)

   Panaikinti
  2. kokoso drozles susimalk kavamale.o dar geriau pirma is drozliu pasidaryk pieno, kita karta vel is tu paciu drozliu pieno dar daryk,o paskui jau i miltus paversk isdziuvusias ar panaudok kepiniam nemaltas;)

   Panaikinti
 2. mano miltus sudaro zemes riesutai,migdolai ir graikiski.pagrinde zemes.per blogo istorija naudoju antra maisioka miltu (maise du kg.).kokoso sunaudojus bendrai drozliu ir ju miltu max 3kg.vsio.. riesutmilciu like 1.2kg....

  AtsakytiPanaikinti