2013 m. balandžio 7 d.

Kovo Foodie Penpals

(Please scroll down for the English version of the post)
Velykos ir paštui buvo nedarbinga šventė, todėl kovo mėnesio siuntinukas ant mano slenksčio (t. y. ant pašto slenksčio) pasirodė kiek pavėlavęs. Nėra to blogo, kas neišeitų į gera - ir šventėms praėjus džiugu sulaukti staigmenų. 
Šnektelėjus tai su vienu, tai su kitu žmogučiu, girdėjusiu apie Foodie Penpals akciją, paaiškėjo, kad pats projektas ir jo taisyklės nėra labai aiškios, tad trumpai apie Foodie Penpals:
Foodie Penpals yra projektas, kurio metu suporuoti asmenys visoje Europoje (JAV turi savo atskirą projektą) keičiasi maisto produktais. Dalyvauti gali visi, nepriklausomai, rašo jie tinklaraštį ar ne. Taigi, net jei blog'o rašymas Jums yra nesuprantama veikla, kuo puikiausiai galite dalyvauti projekte. Būti Foodie Penpal galite tiek vieną kartą, tiek ir nuolatos, tereikia apie savo apsisprendimą nebedalyvauti pranešti organizatorei Carol Anne. Kiekvieno mėnesio 5 d. visi dalyvaujantys projekte sulaukia elektroninio laiško iš Carol Anne su prikabintu .xls failiuku (MS Excel), kuriame surašyti dalyvių suporavimai. Sąraše susirandate savo vardą bei Jums priskirtą žmogutį, jo kontaktinius duomenis ir per tris dienas savajam Foodie Penpal parašote laiškutį bei pasiteiraujate, kokių gardumynų jis (ar ji) norėtų. Tuo pačiu išsiaiškinate, ar Foodie Penpal neturi kokių alergijų ar maisto netoleravimų (neduokdie dar ką nunuodysim), sužinote adresą, kuriuo reikia siuntinuką išsiųsti. Tuomet iki mėnesio 20 d. surenkate siuntinuką įvairiausių skanėstų už 10 svarų (apie 40-41 Lt) (tai gali būti tiek namie pagaminti, tiek parduotuvėje pirkti maisto produktai ar su maistu susiję daikteliai, kaip pvz., popierinės keksiukų formelės) ir siuntinį išsiunčiate savajam Foodie Penpal. Paskutinė diena išsiuntimui yra 20 d., tačiau atsižvelgiant į tai, kad siųsti dažniausiai tenka toli į užsienio šalį, kur nežinia dėl kokių priežasčių viskas vyksta ilgiau ir lėėėėčiau, labai labai siūlau išsiųsti siuntinukus anksčiau nei 20 d. Aš dažniausiai savo siuntinius pakuoju į Lietuvos pašto parduodamas kartonines dėžutes (1.80 Lt ar 1.90 Lt vertės), ten pat galite įsigyti ir "burbulinės" plėvelės/maišelių. Siuntimas Europos Sąjungoje smulkiesiems paketams iki 500 g svorio kainuoja apie 6 Lt (nesu tikra, nes maniškiai visada pasirodo besą sunkesni), o iki 2 kg - 15 Lt be registracijos arba 22 Lt su registracija. Virš 2 kg siuntinių nesiūlau siųsti, nes jų siuntimo kaina tokia, kad pagalvoji, jog čia tau siūlo Ryanair bilietą į abi puses įsigyti, o ne mini dėžutę iki Anglijos nugabenti. O kol Jūs rūpinatės siuntinuku, kažkur toli (arba visai arti) kitas žmogutis taip pat pagal Jūsų pageidavimus pakuoja siurprizų pilną siuntinį Jums (pabrėžiu, kad siuntinį Jūs siunčiate ir gaunate iš skirtingų asmenų). Na, kas išdrįs pasakyti, kad nesmagu :) Tai nėra projektas, skirtas pasipelnyti iš kitų žmonių, siekiant iš jų gauti kuo didesnės vertės siuntinukų, o patiems siunčiant 5 Lt kainuojantį šokoladą (taigi, atsiranda ir tokių personų). Foodie Penpals yra skirtas tiek susipažinti su įvairiomis kultūromis, tiek ir pasukti savo galvelę ir sumąstyti, ką tokio įdomaus ir kitokio nusiųsti kolegai. Net jei siuntinukais keičiasi du škotai ar dvi anglės (ar kiti toje pačioje šalyje gyvenantys žmonės), tai savotiškas iššūkis sau pačiam ir būdas geriau pažinti savoje šalyje gaminamus produktus (kurių, oiii, tikrai nemažai net mūsų nedidukėje Lietuvoje). 
Dažnai sulaukiu klausimo, ką aš siunčiu savo Foodie Penpals. Taip jau nutiko, jog iš devynių mano Foodie Penpals dauguma neturi savo tinklaraščių, tad ir mano siųstų siuntinių nuotraukų beveik nėra (o pati nufotografuoti, ką siunčiu, kažkaip vis nesusiprantu). Lapkričio mėnesį siuntinėlį siunčiau mielai mergaitei Chanou į Utrecht'ą, kuri maitinasi tik veganišku maistu, todėl ir mano siuntinuke supakuoti maisto produktai neturėjo gyvulinės kilmės medžiagų. Kovo mėnesį buvau suporuota su Kim iš Den Haag, kuri maitinasi paleo taisykles atitinkančiu maistu, todėl ir mano siuntinuke jai buvo tik tokie produktai (nuotrauka Kim). Tad kiekvienu atveju svarbiausia sužinoti, ką mėgsta Jūsų Foodie Penpal ir pasistengti jį ar ją pradžiuginti.
Na, o dabar trumpai apie kovo siuntinį, kurį gavau iš Rachel. Šįkart atsakydama į Rachel laiškutį nors ir nurodžiau, jog mano mityba turi tam tikrų apribojimų, tačiau paprašiau nekreipti į tai dėmesio ir atsiųsti ką nors būdingo apylinkėms, kuriose ji gyvena. Dailiai supakuotoje dėžutėje radau mielą stiklainiuką Essex'o medaus, kuris neabejotinai bus sunaudotas užpuolus gripui. Geltonai rausvi burbuliukai pasirodė besą plikyto kremo ir rabarbarų skonio ledinukai. Tikrai įdomus skonių derinys. Apatiniame dešiniajame kampe tikriausiai matote dežutę, pilną rankų darbo britiškų čederio sūrio sausainiukų. Jau vien pati pakuotė ko verta (pastaruoju metu mane labai žavi paprastos, spalvomis ir bereikalingais elementais neapkrautos produktų pakuotės), o sausainėliai būtų puikus užkandis prie alaus ar vyno (sakau "būtų", nes jie nei alaus nei vyno draugija taip ir nespėjo pasimėgauti). Rachel pasidomėjo mano pomėgiais ir atsiuntė juodojo šokolado lašelių mano kepinukams (valio!) ir dvi plyteles Jungtinėje Karalystėje pagaminto juodojo šokolado, į kurio sudėtį įeina tik kakavos masė, kubietiškas raw cukrus ir kakavos sviestas - jokių bereikalingų sojos priemaišų ar stabilizatorių. Na, ir galiausiai organinės arbatos Pukka dėžutė, kuri jau eina į pabaigą (nieko nepadarysi, taip jau būna, kai esi užkietėjusi arbatos gėrėja). Ačiū Rachel už rūpestį ir visus šiuos įdomius produktus :)
Įrašo pabaigai - urvuose brandinto čederio sūrio sausainėlių nuotrauka. Tik dabar pamačiau, kad pakuotė siūlo sausainiukus prieš valgant trumpai pašildyti orkaitėje. Oi... reikės prašyti antros pakuotės :D

MARCH FOODIE PENPALS
It seems Easter was a long holiday for the post services too, since my March Foodie Penpal parcel showed up on my doorstep (i. e. on the doorstep of the post office) a bit late. But there is always something good even in the darkest things - with all the holiday joy over it's nice to be surprised once more.
After talking to couple of people who had heard about Foodie Penpals project, it turned out that not everyone understands the project and its rules. Now in the Lithuanian version of the post I explain the rules and whereabouts of the project, but you, English-reading peeps, can find all the answers in the blog of Carol Anne, the main person organizing this awesome project. 
Often I receive a question about the contents of the parcels I send to other people. Unfortunately, most of my past Foodie Penpals do not have a blog to write or put pictures of my parcels on (and it didn't occur to me to take those pictures myself). In November I sent a parcel to a lovely girl Chanou, living in Utrecht, who is vegan so my parcel's items were free of animal origin substances. In the month of March I've been paired with Kim from Den Haag, who eats according to paleo guideliness so in my parcel for her there were just those kind of food items (Kim's photo). You see, the most important part is to learn what your Foodie Penpal likes and try to make them happy.
Well, and now couple of words on March parcel I've received from Rachel. This time while answering Rachel's letter, I've noted about my paleo-like eating preferences but I've also asked her not to pay attention to any of that and sent me something that was typical to the area she lived in. In her neatly packed box I've found a lovely jar of Essex honey which will definitely be used in a case of flu. Yellow and pink coloured bubbles turned out to be custard and rhubarb lollies. What an interesting combination of flavours. In the right bottom corner of the picture you can see a box full of British hand made cheddar biscuits. The packaging itself is already amazing (lately I've been a lot into simple, uncrowded product packages) and the biscuits would be lovely to eat as a snack with a glass of wine or beer (I say "would be" as those biscuits didn't get a chance to enjoy the company of beer or wine). Rachel took my dietary restrictions into consideration and sent me dark chocolate drops for my baking (woohoo!) and two bars of UK made dark chocolate which is made out of cocoa mass, cuban raw sugar and cocoa butter only. That's it, no unnecessary soy additives or other stabilizers. And finally, a box of organic Pukka tea, which is already almost finished (what can I do, I am a big tea drinker). Thank you, Rachel, for all the trouble and all those interesting food items in my parcel.
The last picture in the post is one of cave-aged cheddar biscuits. And just now I noticed a tiny note on the box saying that I should warm the biscuits in the oven. Whoops....I'll need a second box of those cookies :D

13 komentarų:

 1. Kiekviena karta kai pasiziuriu tavo siuntinius taip ir nutista seile. :)

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Man ir pačiai seilė nutįsta, kai atsidarau siuntinuko dėžutę :D Pasimetu net, nuo ko čia pradėti :D

   Panaikinti
 2. Fainuoliškas siuntinukas :) o smagiausia apskritai gauti siuntinukus, netgi laiškus, atvirukus... tas laukimo jausmas :) fain.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Ir pats siurprizas smagu. Kai laikai rankose laišką ar siuntinį ir būna baisiai smalsu, kas gi ten viduje :)

   Panaikinti
 3. labai patinka šita foodie penpals idėja :D vis norisi sudalyvaut, bet vis nedrįstu :D vėl smagus siuntinukas, pukka arbatos dėžutės man labai patinka, pati turiu kelių rūšių, ir tie mažyčiai stiklainiukai irgi labai patinka, aš juose uogienes perku, taip kad būtų vienam kartui prie kokių blynų ar pan. :)
  visada norėjau paklausti ką siunti tu, tai gal galima paprašyti nuo dabar ir tavo siuntinukų nuotraukų? :D žinosiu ko paprašyt iš mamos, kad atsiųstų kitą kartą :D

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. okay, jūsų noras - man įsakymas, pasistengsiu ir savo siuntinukų nuotrauką įdėti :)
   O tu nenori pabandyti kokį kartelį sudalyvauti? Na, laukiam, kai įsidrąsinsi :)
   Tie mažulyčiai stiklainiukai man irgi patinka. Labiau dėl stiklainiuko nei dėl jo turinio, bet vis tiek patinka :D

   Panaikinti
  2. Aš tai padariau :D Dabar belieka sulaukti kito mėnesio :D omg, dabar jaudinuosi, kad nenulūžtų emailas, nepamirščiau passwordo ir panašiai.

   Panaikinti
  3. Jėėėėėė! Kaip gerai, kaip smagu :) Lauksiu įrašo apie kito mėnesio siuntinuką :) Ir no worries, net jei ir nulūš kas nors kur nors, sąrašiukas su dalyvaujančiais ir suporuotais ateina juk visiems, tai bet ko galima pasiklausti, su kuo turi dalintis skanėstais :)

   Panaikinti
  4. na aš irgi laukiu nekantraudama ir jau mąstau kokį gėri pati galėčiau siųsti. Ir paslapčia tikiuosi, kad mano gavėjas nebus labai išrankus ir viskam alergiškas žmogus :D

   Panaikinti
  5. tsakant, tikiesi, kad tai nebūsiu aš :D

   Panaikinti
 4. neeeaa, kodėl? :D Kam tu alergiška? :D

  AtsakytiPanaikinti
 5. Išbandysiu :) gaila nepamačiau vakar...

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Fainai, kad nusprendei prisijungti :) gali registruotis ir šiandien, būna, kad atsiranda daugiau vėliau užsiregistravusių ar kažkas pasišalina iš projekto, tai suporuoja ir po mėnesio 5 d. :)

   Panaikinti