2013 m. gegužės 12 d.

Sciacca ir Agrigento

Sciacca - miestelis Sicilijos pietvakariuose, visai nepelnytai ne itin populiarus tarp turistų. Miestas garsėja kaip žvejų uostas, kur kasdien nuo pirmos valandos iš uostan grįžusių žvejų gali įsigyti žuvies ar jūros gėrybių. Sciacca buvo įkurta kaip terminių versmių kurortas 5 a. prieš mūsų erą ir terminės versmės tebeveikia iki šiol. Vaizdai ir vieta tikrai nuostabūs, miestelis neturistinis, todėl išlaikęs savo originalumą, išskirtinumą, kainos mažesnės, žmonės draugiškesni, nors ir retas šneka angliškai (tačiau ir likusioje salos dalyje retas kuris gyventojas mokės nors vieną užsienio kalbą). 


Viena geriausiai išsilaikiusių graikiškų vietovių pietiniame Sicilijos krante - netoli Agrigento esantis Valle dei Templi slėnis. Iš tiesų, nepaprasta kažkur Sicilijos pietuose rasti antikinės Graikijos statinius. Agrigento šventyklų slėnis platus, tačiau šildomas malonių saulės spindulių yra puiki vietelė praleisti popietę ir įsivaizduoti, kad lankaisi Atėnuose.

3 komentarai:

 1. grožis :) neabejotinai nuostabios atostogos.

  AtsakytiPanaikinti
 2. aciu, kad parasei! as cia gyenau siek tiek. geri prisiminimai ypac ziurint i tokias nuostabias tavo nuotraukas!

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. dėkui, kad perskaitei (ir už komplimentus nuotraukoms dėkui) :) tikrai nuostabios apylinkės, neabejoju, kad labai smagu ir gera ten buvo gyventi :)

   Panaikinti