2013 m. lapkričio 4 d.

Mini šokoladinis tortukas

Šiaip jau nuolatinis elektroninio pašto ir mobilaus telefono pypsėjimas gavus eilinį pranešimą apie "Nepakartojamas milžiniškas 3 proc. nuolaidas daiktams, kurių jūs niekada nepirktumėte" erzina, bet kažkurią dieną gavau pranešimą apie akciją džiovintiems vaisiams ir riešutams ir po nuotaikingo pokalbio su bendradarbe apie kalėdinius kepinius, nusprendžiau visgi užsukti į šalia namų esančią parduotuvę. Parduotuvė pasirodė besanti pustuštė, tad susirinkusi reikalingas prekes, patraukiau link kasos su nuobodžiaujančia pardavėja. Ši nužvelgė mano prekes ir paėmusi maišelį su datulėmis sumišusi įsispoksojo į jas. "Kas čia?" "Datulės." Pardavėja atsiverčia savo kodų sarašiuką ir porą minučių dėbso į jį. "Sakėte dratulės?" pasitikslina. "Ką... ne, datulės" dabar jau sutrinku aš. Ji vėl panaršo po sąrašą. "Jos ten, prie džiovintų vaisių..." bandau padėti. Galiausiai pardavėja nueina iki džiovintų vaisių sektoriaus parduotuvėje ir grįžta su kodu. Na va, datulės nuskanuotos. Pardavėja pakelia maišelį su figomis. "Kas čia?" "Figos." "Čia daržovė?" "Ne, vaisius." Pardavėja vėl akimis naršo po savo sąrašėlį. Prieina kita, vyresnė pardavėja ir dabar jau abi bando surasti paslaptinguosius figos vaisius (kuriuos, beje, jie pardavinėja jau pusę metų). Po poros minučių figos irgi nukeliauja į mano pirkinių krepšelį. Trečioje vietoje ant pirkinių takelio sėdi migdolai. "Čia anakardžiai" vyresnioji pardavėja informuoja kasininkę. "Ne anakardžiai, čia migdolai!" mano kantrybė po truputį senka ir imu dairytis paslėptos kameros. "Gerai, paieškok sąraše migdolinių riešutų" nusileidžia vyresnioji pardavėją ir duoda komandą jaunesniajai. Aš jau net nebedrįstu klausti, kas yra tie migdoliniai riešutai, tiesiog kaltai šypsausi visai eilei žmonių, nekantriai laukiančių, kol pardavėjos baigs šifruoti mano egzotinius pirkinius. Ačiū dievui, servetėlių dėžutė ir cinamono pakelis turi barkodus, todėl pardavėjų (ir mano kantrybės) išbandymas baigiasi. Whew, aš laisva. 
Dratulės baisiai prasivertė gaminant šį mažulytį tortuką, kurio šiaip jau užtenka keturiems asmenims (nors aš viena jį valgiau savaitę). Jis sodraus šokoladinio skonio ir numalšins bet kokį saldumynų troškimą. Tačiau jei esate didelis saldumo mėgėjas (didelis!), galite papildomai įdėti medaus ar klevų sirupo. Man saldumo tikrai pakako, tačiau visų skoniams neįtiksi. 

Reikės:
pagrindui
50 g migdolų riešutų
3 datulių
1 arb. šaukštelio kokoso aliejaus
0,5 arb. šaukštelio cinamono
šiek tiek druskos
tortuko masei
0,5 puodelio kokoso grietinėlės (kieta kokoso pieno dalis)
4 datulių
50 g juodojo šokolado (geriausia 85 proc. ir daugiau kakavos turinčio)
2 šaukštai kokoso aliejaus
1 arb. šaukštelis vanilės ekstrakto
Migdolus, datules, kokoso aliejų, druską ir cinamoną suberkite į blenderį ir malkite iki trupinukų. Trupinėlius suberkite į atsegamą 10 cm formelę (jei neturite tokios, puikiai tiks ir bet koks nedidukas dubenėlis ar kitokia formelė, tik prieš tai ją išklokite maistine plėvele, kad būtų lengviau išimti) ir išskirstykite, kad dengtų formos dugną ir šonus, suspauskite. Atidarykite kokoso pieno skardinę (geriausia, kad ją per naktį palaikytumėte šaldytuve, kad kokoso grietinėlė sustingtų), pusę puodelio kokoso grietinėlės sudėkite į dubenėlį, susmulkinkite juodąjį šokoladą ir suberkite ant viršaus, sudėkite kokoso aliejų. 
Dubenėlį uždėkite ant vandens su verdančiu vandeniu ir leiskite garams ištirpinti aliejų, šokoladą ir kokoso grietinėlę, išmaišykite. Gautą šokoladinę masę supilkite į blenderį, sudėkite datules ir supilkite vanilės ekstraktą bei malkite iki masė taps vientisa. Tuomet ją supilkite į formelę, išlyginkite ir dėkite į šaldytuvą, kad sustingtų. Na, o sustingus, atsargiai nuimkite šonelius, supjaustykite ir tiekite.
Receptas pritaikytas iš Paleo Chocolate Lovers' Cookbook.

13 komentarų:

 1. Atrodo dieviskai gerai ♥ Kaip tik mano skonio receptoriams :)

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Dėkui :) mano receptoriams irgi patinka viskas, kas iš šokolado. Ar su šokoladu :)

   Panaikinti
 2. Atrodo fantastiškai! Seniai jau nevalgiau nieko šokoladiško.
  P.S. prie namų esančios parduotuvės pardavėjos irgi nelabai gaudosi kas kaip atrodo :) Atsinešiau, vartė vartė ir: - O kas čia toks? Pasakiau, kad brokolis, tai tik myktelėjo, kad matyt egzotiška tolimų kraštų daržovė :D

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Gerai, kad bent ne vaisius tas brokolis :D Aš tokia baisia snobe pasijutau, kad perku datules ir figas :D

   Panaikinti
 3. dieviškas tortukas, brangioji, dieviškas! Tikrai jis sulauks eilės ir pas mane :)

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Aš tikiuosi, kad ateis ir jo eilė :) Ninai jis irgi patiko, pameni? :)

   Panaikinti
 4. aš šnd bandysiu gaminti, vakar atidariau kokoso pieno skardinę, tai sukietėjusį viršų palikau, sunaudosiu kaip tik :)

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Kaip tik savaitgaliui mažytė šokoladinė šventė :)

   Panaikinti
 5. Oho, žaliavalgiška! Super! Labai skaniai atrodo, vos ekrano nesuvalgiau ;o

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. hihi, dėkui :) na, iš principo žaliavalgiška, bet abejoju, ar mano šokoladas tikrai atitiktų žaliavalgių taisykles :)
   Kas mane labiausiai sužavėjo, tai mažas tortuko dydis :D labai patogu gamintis ir nestovi po to milžinas tortas šaldytuve ir nevilioja naktį jo paragauti :D

   Panaikinti
  2. aj tikrai, pražiopsojau šokoaldą :D na bet jį pakeitus datulėm maišytom su žaliavalgiška kakava, būtų 100 žaliavalgiškas ir tikiu, kad skanus :)

   Panaikinti
 6. O kokio skersmens forma? :) Atrodo žiauriai skaniai (plius ragavau kažką tokio raw inn Kaune ir labai patiko)! Galvoju gal draugo gimtadieniui tiktų :)

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. 10 cm :) jis mažiukas, bet gali dvigubinti normą ir į didesnę formelę pilti :)

   Panaikinti